Актуальність. Якість модернізації сучасної освіти на сьогоднішній день залежить від якісної зміни педагогічних підходів до навчально-виховного процесу здобувачів освіти. Діяльність педагога повинна базуватись на засадах коучингу, тобто педагог повинен бути більшою мірою комунікативним, активним, вільним, відповідальним тренером, наставником для здобувачів освіти, а не джерелом знань. 

Феномен «педагогічний коучинг» є новим напрямом у педагогічній науці і практиці. У процесі коучингу відбувається розкриття потенціалу людини, розвиток її професійних, особистісних якостей, внаслідок чого розвиваються нові здібності і навички, ефективність роботи, навчання зростає, якість життя в цілому також. Педагогічний коучинг допомагає ефективно працювати на суб’єкт-суб’єктному рівні, а саме: вміти керувати собою, підвищувати власну ефективність, будувати конструктивні відносини в групі, ефективно керувати часом, допомагати іншим у розвитку особистого потенціалу.

 

Мета. Розвивати професійну компетентність соціальних педагогів у мобілізації внутрішнього потенціалу інструментами коучингу задля досягнення заздалегідь узгоджених цілей та зміни моделей поведінки учасників освітнього процесу